נ.ז אולטרה ניהול אחזקה וניקיון
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 1-700-70-2223

אחזקת מבנים

ראשי ועד הבית ובעלי עסקים לבטח נתקלו לא פעם במושג אחזק, מבניםבהקשר של שירותי ניקיון ללובי ולחדרי מדרגותאולם מושג זה רחב יותר וכולל פרמטרים נוספיםשעל כולם אחראית חברת הניקיון והאחזקה ששכרתם.

מה אחזקת מבנים כוללת?

  • ניקיון מבנים - השירות הראשון הוא כמובן ניקיון שוטף. חברת אחזקת מבנים אחראית לניקיון של הלובי, חדרי המדרגות, ריקון פחים, השקיית עציצים וכן הלאה. ישנו גם ניקיון שיבוצע אחת לחצי שנה או מספר חודשים וכולל ניקיון חניונים, ניקוי חלונות בגובה, שירותי פוליש וניקוי שטיחים מקיר לקיר.
  • גינון והקמת גינה מאפס - שירותי האחזקה של המבנה כוללים גם נראות של הגינה ושבילי הגישה לבניין. יש חברות אחזקת מבנים המציעות שירותי גינון סטנדרטים, אך יש חברות המחזיקות מעצבי גינות וגננים מוכשרים שיוכלו להחיות גינה זנוחה ולהקים גינה בשטח קרקע מאפס.
  • פתרון תקלות ואחזקת מבנים - שירותי ניקיון וגינון קשורים לצד של הנראות של הבניין. במקביל לאחריות זו, חברת הניקיון והאחזקה אחראית גם על תיקונים שונים או דאגה לפתרון התקלה על ידי איתור בעל מקצוע מטעמה.

תיקונים באחריות החברה

התיקונים שכלולים באחריות החברה אלו תיקוני אינסטלציה קטנים ותיקוני חשמל קטנים, איטום של הגג בזפת ובידוד קירות מחום, קור ורעש, התקנת רשתות יונים באם ישנו הצורך, תחזוקת מערכת הביוב, הדברה מפני חרקים ועוד.

כל חברה שמציעה שירותי אחזקת מבנים בעלת סל שירותים שונה, ולא בהכרח שכל השירותים יהיו תחת אותה קורת גג אחת. גם אם חברת האחזקה לא מעסיקה מדביר למשל, היא אחראית לדאוג לשירותי של מדביר, אם הוגדר כך בהסכם.

  • ניהול כספי, גביה ובקרת תשלומים - סעיף זה רלוונטי לדיירים בבניין משותף ולא לבעלי עסק השוכרים שירותי חברת ניקיון ואחזקת מבנים.  אחד הדברים המרגיזים בתפקיד של יושב ראש וועד בית הוא גביית תשלומי הוועד, כאשר חלק מהדיירים מסרבים לשלם או מעכבים את התשלומים בלי סיבה.

מעבר לחברת ניהול חיצונית מעביר אל החברה גם את ניהול גביית הכספים מכל דייר. עתה, לא מדובר עוד בדייר שבא לגבות כסף מדייר, אלא מחברה גדולה הגובה סכום כסף מדייר. השינוי במעמד הגובה גורם לכך שרוב האנשים משלמים ללא בעיה.

החברה אחראית לטפל בעצמה במקרים בהם דיירים מסרבים לשלם, וכן אחראית לבצע מעקב מלא אחר התשלומים, ולתת פירוט מבוקר היכן הושקע כל סכום.

חשוב להדגיש כי התועלת העיקרית בשירותי אחזקת מבנים של חברה חיצונית אינה מגוון בעלי המקצוע העומדים לרשותכם בכל עת, אלא הניהול של כל מערך האחזקה בבניין והתזמון בין הגורמים השונים, כך שבכל יום העובדים או הדיירים יגיעו למקום נקי שנעים לשהות בו, ובעת של תקלה כל שתצטרכו זה להרים טלפון אחד לחברת האחזקה, והיא כבר תדאג לטפל בבעיה.

אחזקת מבנים ע"י קבלן ניקיון או חברת ניקיון מקצועית כוללת בעיקר את השירותים שצוינו לעיל, אך יכולה להרחיב את הקטגוריה ולכלול שירותים נוספים, כמו למשל אבטחה.

ככל שהחברת ניקיון מציעה יותר שירותים ובמקביל דואגת לאיכות וטיב העבודה - כך החברה יותר מומלצת.